MAESTRO Сирен намаз 250gr

MAESTRO Сиран намаз 250gr

MAESTRO Сирен намаз 250gr

56 ден

Out of stock

56 ден

MAESTRO Сиран намаз 250gr

Достапност: Нема на залиха SKU: 057536

Опис

MAESTRO Сирен намаз 250gr

Опис: MAESTRO Сирен намаз 250gr.

Mаестро сирниот намаз се карактеризира со кремаста структура и висококвалитетни состојки. Се добива со мешање на млеко и млечен крем кои понатаму се пастеризираат. Направен по традиционален рецепт, тој е богат извор на калциум, протеини и витамин А со  висока хранлива вредност.

Секојдневно го комбинираме во разни типови на  сендвичи, но истиот е совршен избор за подготвока на богати преливи за паста, прилози и додатоци на супи и готвени јадења или за кремаст и сладок cheesecake.

Состав: Означено на пакувањето.

Нето: 250gr

Употребливо до: Означено на пакувањето.

Земја на потекло: Србија.

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: