LUTEIN complex cps x30

LUTEIN complex cps x30

Lutein complex

LUTEIN complex cps x30

724 ден

Има

724 ден

Достапност: Има SKU: 150087

Опис

LUTEIN complex cps x30

 

 

 

Формула број 1 за здрави очи ! – според информации на мегународната компанија IMS. Бидејки на очите им е потребна најдобрата грижа. Лутеин Комплекс Плус е нова ззбогатена формула, која во свопјот  го состав содржи биофлавоноидит зеаксантин. Така подобренат комбинација од природни антиоксиданси е моќно средство за одржување на здравјето на очите.

Специјалистите го препорачуваат затоа што:

– Jа подобрува видната острина;

– Помага при нарушувања во видот/ кратковидост, далековидост, астигматизам/;

– Помага во намалување на ризикот од катаракта /перде/ и возрасна макуларна дегенерација;

– Го помага зацврстувањето на капиларите, го спречува формирањето на тромби во ретината;

– Ги помага функциите на окото пред и после операција на катаракта;

– Ги заштитува дијабетичарите и пушачите од ризик на појава на очни заболувања ;

– Ја подобрува адаптацијата на окото кон светло и темно/се препорачува при ноќно возење/

– Помага при синдром на „ уморени очи „ при интензивна работа на компјутер и на вештачка светлина.

– Помага во заштита на видот од штети причинети од слободните радикали кои се како резултат на димот од цигари, употреба на лекови, загаден воздух, UV зраци и др.

 

 

Состав (на една капсула):
Лутеин (Lutein)-33mg; Екстракт от црна боровинка (Extr. Vaccinium myrtillus, 25% anthocianidines)-30.0 mg;
Витамин С (Ascorbic acid)-66.0 mg; Витамин Е ( D – Alpha tocopherol natural)-16.5 mg α-TE; Цинк (Zinc Sulfate)-15.0 mg;Зеаксантин (Zeaxanthin) 8.25 mg.

 

 

 

Дозирање:  Една капсула дневно после јадење. Се препорачува најмалку 3 месеци користење без пауза. За гигурно здравје на Вашите очи користете го Лутеин Комплекс Плус еднаш годишно во времетраење од 2-3 месеци по една капсула дневно.

 

 

Нето:30/1.

 

 

Земја на потекло:  Бугарија

 

 

Баркод: 3800204150948

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: