LION Чоколада 42gr

LION Чоколада 42gr

25 ден

Out of stock

25 ден

Лион cokolada 42gr

Достапност: Нема на залиха SKU: 010370

Опис

LION Чоколада 42gr

 

Вафел производ со карамлеа 35,4% и со пченични снегулки (7,5%) прелеан со какао прелив

 

Состав:  Гликозно-фруктозен сируп, шеќер, растителни масла(палмино, шеа, палмини семки), пченично брашно,згуснато засладено млеко ( млеко, шеќер), сурутка во прав, какао во прав со намални масти ((2,5%), малтодекстрин, обезмастено млеко во прав, пченичен скроб, сол, емулгатор ( лецитин ) , агенс за нараснување,( натриум хидроген карбонат), карамелизиран шеќер, згуснувач, природна арома. Може да  содржи кикирики , јаткасто овошје и соја.

 

Да се чува на суво и ладно место.

 

Нето: 42 gr

 

Земја на потекло: Полска

 

Баркод: 7613033967320

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: