LINO Бебешка каша со праска 130gr

LINO Бебешка каша со праска 130gr

LINO Бебешка каша со праска 130gr

LINO Бебешка каша со праска 130gr

44 ден

Има

44 ден

LINO Бебешка каша со праска 130gr

Достапност: Има SKU: 041730

Опис

LINO Бебешка каша со праска 130gr

 

 

Бебешка каша од праска и јаболко,за бебиња над 4+ месеци.

 

Состав: Праска 75 %, јаболко 10%, фруктоза,вода, оризово брашно, регулатор на киселина: лимонска киселина, витамин Ц ( L – аскорбинска киселина).

 

 

Упатство за употреба: Промешајте пред употреба. Потребната количина на кашичка извадете ја од стакленката и понудете ја на детето, остатокот од производот затворете го и чувате го во ладилник. Употребете го во рок од 48 часа. Препорачуваме да користите пластична лажица како би спречиле кршење на стакленката. Пред употреба проверете дали стакленката е неоштетена. Доколку капачето  под притисок се вдлабнува Ве молиме да не го користите производот. Вакумирано, при првото отварање капачето ќе кликне.

 

Нутритивна вредност во 100 gr:

  • Енергија: 328 kJ
  • Масти ˂ 0,5 gr ( од кои заситени масти ˂ 0,1 gr)
  • Јаглехидрати 17 gr ( од кои шеќери 14 gr)
  • Протеини 0,9 gr
  • Сол  0 gr
  • Витамин Ц 10 mg

 

 

Нето: 130gr

 

 

Земја на потекло: Чешка

 

 

Баркод: 3850104280061

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: