LINO Бебешка каша со јаболка и кекс 190gr

LINO Бебешка каша со јаболка и кекс 190gr

LINO Бебешка каша со јаболка и кекс 190gr

LINO Бебешка каша со јаболка и кекс 190gr

57 ден

Има

57 ден

LINO Бебешка каша со јаболка и кекс 190gr

Достапност: Има SKU: 041735

Опис

LINO Бебешка каша со јаболка и кекс 190gr

 

Бебешка каша од јаболко и кекс. Со навршени 6 месеци. Без глутен.

 

Состав: Јаболка 85 %, кекс без глутен 6%(пченкарнобрашно, јајца, шеќер), вода, фруктоза, концентрат од лимон, витамин Ц( L- аскорбинска киселина).

 

Начин на употреба:  Промешајте пред употреба. Потребната количина на кашичка  извадете ја од стакленката и понудете на детето, остатокот од производот затворете го и чувајте го во ладилник. Употребете во рок од 48 часа. Препорачуваме да користите пластична лажичка како би спречиле кршење на стакленката. Пред употреба проверете дали стакленката е неоштетена.

Доколку капачето под притисок се вдлабнува, Ве молиме не го користете прозводот.

Вакумирано, при првото отварање капачето ќе кликне.

 

Нутритивни вредности во 100 gr :

  • Енергија 334/79 кЈ
  • Масти 0,5 gr ( заситени масни киселини 0,1gr)
  • Јаглехидрати 17 gr ( од кои шеќери 13 gr)
  • Протеини 0,9 gr
  • Сол  0 gr
  • Витамин Ц 10 mg

 

Нето: 190gr

 

Земја на потекло:  Чешка

 

Баркод: 3850104280108

 

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: