LINDT Млечно чоколадо класик 100гр.

-9%

LINDT Млечно чоколадо класик 100гр.

LINDT Mlecno cokolado klasik 100гр

LINDT Млечно чоколадо класик 100гр.

120 ден 109 ден

Има

120 ден 109 ден

Понудата истекува за:
5Дена01Саат46Минути47Секунди

Линдт Mlecno cokolado klasik 100gr

Достапност: Има SKU: 069810

Опис

LINDT Млечно чоколадо класик 100гр.

 

Швајцарско млечно чоколадо

 

Сосатв: Шеќер, какао -путер, полномасно млеко во прав, какао маса, лактоза, обезмастено млеко во прав, емулгатор ( соја лецитин), екстракт од јачменов слад , ароми.

Млечното чоколадо содржи сува какао маса мимимум 31% .

 

Да се чува на суво и ладно место.

 

Нето: 100 gr

 

Земја на потекло: Швајцарија

 

Баркод: 7610400010016

 

 

 

 

 

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: