LINDT Lindor Чоколадо бело 100gr

LINDT Lindor Чоколадо бело 100gr

LINDT Lindor Чоколадо бело 100gr

120 ден

Има

120 ден

Достапност: Има SKU: 069809

Опис

LINDT Lindor Чоколадо бело 100gr

Опис: Швајцарско бело млечно чоколадо.

Состав: шеќер, путер од какао, растителна маст (кокос, палмови јадра),

полномасно млеко, прав, обезмастено млеко во прав, емулгатор (лецитин од соја), ароми.

Нето: 100gr

Земја на поткло: Швајцарија.

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: