LINDT Чоколадо класик суво грозје и лешник 100gr

LINDT Чоколадо класик суво грозје и лешник 100gr

LINDT Чоколадо класик суво грозје и лешник 100gr

LINDT Чоколадо класик суво грозје и лешник 100gr

124 ден

Има

124 ден

LINDT Чоколадо класик суво грозје и лешник 100gr

Достапност: Има SKU: 046724

Опис

LINDT Чоколадо класик суво грозје и лешник 100gr

Опис:класик суво грозје и лешник

Состав: Маса од какао. Маснотии намален какао во прав. Путер од какао. Шеќер Демерара. Цврсти материи од какао: минимум 99%. Суво какао цврсто: 99% мини. Маснотии 49g / 100g, заситен 30g / 100g, транс маснотии 0g / 100g. Може да содржи ореви, млеко и соја

Нето: 100gr

Употребливо до: Означено на пакувањето

Земја на потекло:Швајцарија

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: