LINDT Чоколадо голд млечно 300gr

LINDT Чоколадо голд млечно 300gr

LINDT Чоколадо Голд млечна 300gr

LINDT Чоколадо голд млечно 300gr

322 ден

Има

322 ден

Линдт cokolado gold mlecno 300gr

Достапност: Има SKU: 074124

Опис

LINDT Чоколадо голд млечно 300gr

 

Швајцарско млечно чоколадо

 

Состав: Шеќер, путер од какао, полномасно млеко во прав, какао маса, обезмастено млеко во прав,  лактоза,  емулгатор (соја лецитин), екстракт од слад од јачмен, ароми. Може да содржи траги од лешници бадеми и други јаткасти плодови. Содржи какао сува материја минимум 31% и млеко сува материја минимум20%.

 

Да се чува на суво и ладно место.

 

Нето: 300gr

 

Земја на потекло:Швајцарија

 

Баркод: 7610400013857

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: