ЛИДЕРСТВО – МОЌНИ ПОТЕЗИ

Опис

Издавач: Икона
Димензии: 292 стр. 13х19 cm
Тежина: 300 гр.
Како најголемите раководители од светот го достигнаа врвот на нивната игра.
Користете ги тактиките на Steve Ballmer од Microsoft, за да управувате со компанија која е во преоден период.
Научи ја играта, направи го твојот потег.
Воспоставете одговорно однесување на секое ниво, како Jamie Houghton во Corning.
Учете од T.K.Kurien, за да работите како врвните професионалци од Wipro.
Концентрирајте се на повторниот успех на вашата организација, како Fujio Mitarai одCanon.
Користете ги тактиките на Steve Ballmer од Microsoft, за да управувате со компанија која е во преоден период.
И влезете во играта со стратегиите за Понеделник Наутро и со увидувањата на врвните бизнисмени од светот.

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: