LE COQ CUBA LIBRE Коктел 0.33l

LE COQ CUBA LIBRE Коктел 0.33l

LE COQ CUBA LIBRE Коктел 0.33l

LE COQ CUBA LIBRE Коктел 0.33l

69 ден

Има

69 ден

LE COQ CUBA LIBRE Коктел 0.33l

Достапност: Има SKU: 077030

Опис

LE COQ CUBA LIBRE Коктел 0.33l

Опис: Куба либре алкохолен коктел.

Состав: Вода 58,21%, овошно вино од јаболко 32,4%, шеќер 8,48%, јаглерод диоксид 0,5%, регулатор на киселост: лимонска киселина 0,14%, фосфорна киселина 0,05%; мешавина од арома на кола, рум и лимета, боја:  E150d,  конзерванси: калиум сорбат и калиум метасулфит.

Нето: 0.33l

Употребливо до: Означено на пакувањето.

Земја на потекло: Естонија.

 

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: