LASKO Пиво 1.5l

LASKO Пиво 1.5l

LASKO Пиво 1.5l

100 ден

Има

100 ден

Достапност: Има SKU: 029285

Опис

LASKO Пиво 1.5l

Лашко е легендарно пиво со повеќе од 190 годишна историја кое потекнува од Словенија. Лешко Златорог е најсилен регионален пивски бренд. Квалитетните и природни состојки од кое се произведува му даваат на пивото специфичен вкус, добра избалансирана горчина и лесна пивливост. Тоа се дел од уникатните карактеристики по кои ова пиво е добро познато и на македонскиот пазар и според кои е прифатено особено од консументите со истенчен вкус кои преферираат пива со долга традиција и докажан квалитет.

Состав: вода, јачменов слад, природна арома, екстракт од хмељ.

Нето: 1.5l

Употребливо до: Означено на пакувањето.

 

 

 

 

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: