KRUGER Vitamin C со ацерола x20 eff

KRUGER Vitamin C со ацерола x20 eff

Witamina C Kruger

KRUGER Vitamin C со ацерола x20 eff

83 ден

Има

83 ден

Достапност: Има SKU: 150160

Опис

KRUGER Vitamin C со ацерола x20 eff

 

 

Додаток во исхраната со витамин Ц ацерола.
Витаминот Ц има важна улога во поддршката на имунолошкиот систем и неговата одбрана и придонесува за заштита на клетките од оксидативен стрес.
Витаминот Ц особено се препорачува за активни пушачи и луѓе кои редовно конзумираат алкохол и лекови. Одредени групи, особено адолесценти, спортисти,
бремени жени и доилки, постари лица и пушачи, може да имаат повисоки потреби на витамини.

 

 

Состав: Регулатори на киселина: лимонска киселина  и натриум хидроген карбонат, средство за волумен: сорбитол, екстракт од ацерола( стандардизиран за 25% витамин Ц), арома, сок од црвена репка( во прав), засладувачи: натриум цикламат, и натриум сахарин, боја: рибофлавин 5-фосфат натриум.

 

 

Дозирање:  Една таблета се раствара во 200 ml вода. Да не се надмине препорачаната дневна доза. Додатокот во исхрана не се користи како замена за избалансирана и разновидна храна.

Да се чува на суво место, во затворено пакување за да се заштити од влага. Да се чува на места недостапни за деца.

 

 

Нето: 84 gr ( 20 шумливи таблети)

 

 

Земја на потекло: Германија

 

 

Баркод: 5906204017231

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: