KRISTAL Таан алва 50gr

KRISTAL Таан алва 50gr

KRISTAL Таан алва 50gr

14 ден

Има

14 ден

Достапност: Има SKU: 024028

Опис

KRISTAL Таан алва 50gr

Опис: KRISTAL Таан алва

Таанот Кристал е задолжителен дел од исхраната на сите кои сакаат да водат здрав начин на живот. Таанот се добива со печење и мелење на печениот сусам, а може совршено да се комбинира со мед и ореви.

Главно се состои од незаситени масти кои се особено корисни за целиот организам. Богат е со железо, па се препорачува за лица кои страдаат од слабокрвност.

Изобилува со минерали како калиум, магнезиум, фосфор, бакар и содржи големи количини витамин Е, како и дел од групата Б витамини.

Состав: Oзначено на пакувањето.

Нето: 50gr

Употребливо до: Oзначено на пакувањето.

Земја на потекло: Mакедонија

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: