KRISTAL Маргарин diet 240gr

KRISTAL Маргарин diet 240gr

KRISTAL Маргарин diet 240gr

28 ден

Има

28 ден

KRISTAL Маргарин diet 240gr

Достапност: Има SKU: 021349

Опис

KRISTAL Маргарин diet 240gr

Опис: Маргарин. Овој маргарин има мека и еластична, лесно мазива структура. Поради тоа што содржи помала количина на масти, можат да го користат и луѓето кои имаат покачена телесна тежина. Диет маргаринот има светла жолта боја и истиот е без присуство на туѓи мириси и вкусови. Се пакува во пластични чаши. Чувањето е на температура до 10°С, во ладилник, 6 месеци.

Состав: Означено на пакувањето.

Нето: 240gr

Употребливо до: Означено на пакувањето.

Земја на потекло: Македонија.

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: