Краш Дорина Пунч Чоколада 100gr

Краш Дорина Пунч Чоколада 100gr

Краш Дорина чоколадо пунч 100gr

Краш Дорина Пунч Чоколада 100gr

53 ден

Има

53 ден

Kras Dorina Punch cokolada 100 gr

Достапност: Има SKU: 011307

Опис

Краш Дорина Пунч Чоколада 100gr

 

 

 

Млечно чоколадо со 36 % полнење

 

 

Состав: Шеќер, какао путер, обрано млеко во прав, какао маса, глукозен сируп, алкохол, лешници, емулгатор -соја лецитин, ароми. Алкохол 1%. Млачената чоколада содржи мин. 31% какао делови и мин. 17% суви материи од млеко. Може да содржи глутен.

 

Да се чува на суво и ладно место.

 

 

Нето: 100 gr

 

 

Земја на потекло: Хрватска .Земја на потеко на какао маса ЕУ.

 

 

Баркод: 3850102110711

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: