Краш Дорина Ледена Чоколада 100gr

Краш Дорина Ледена Чоколада 100gr

Краш Дорина чоколадо ледена 100gr

Краш Дорина Ледена Чоколада 100gr

53 ден

Има

53 ден

Kras Dorina Ledena Cokolada 100gr

Достапност: Има SKU: 011303

Опис

Краш Дорина Ледена Чоколада 100gr

 

 

Чоколадо со 44% полнење

 

 

Состав: Шеќер, какао маса, растителна маст ( палма, кокос), декстроза, какао путер, млечна маст, емулгатор -соја лецитен, природни ароми ( ментол, лимон), ароама.

Чоколадото содржи мин. 50% какао делови. Може да содржи лешници и глутен.

 

Нето: 100 gr

 

 

Земја на потекло: Хрватска . Земја на потекло на какао маса ЕУ.

 

 

Баркод: 3850102117215

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: