KINDER PRINCESS Јајце

KINDER PRINCESS Јајце

KINDER PRINCESS Јајце

47 ден

Има

47 ден

KINDER PRINCESS Јајце

Достапност: Има SKU: 031803

Опис

KINDER PRINCESS Јајце

Опис: Чоколадно јајце киндер принцес, посебно обложено со фино млечно чоколадо вклучувајќи и играчка за изненадување.

Состав: Млечно чоколадо 47%, шеќер, обезмастено млеко во прав 17%, растителни масти,дехидрирана млечна маст, емулгатор.

Вкупно млечни компоненти 32%, вкупно какао компоненти 15%.

Нето: 20gr

Употребливо до: Означено на пакувањето.

Земја на потекло: Полска.

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: