KINDER Чоколадо 50gr

KINDER Чоколадо 50gr

KINDER Чоколадо 50gr

36 ден

Има

36 ден

KINDER Чоколадо 50gr

Достапност: Има SKU: 014712

Опис

KINDER Чоколадо 50gr

Опис:Млечно чоколадо со млечно полнење (60%).

Состав: млечно чоколадо 40%, шеќер, обрано млеко во прав (18%), палмино масло, дехидрирана млечна маст, емулгатор (соин лецитин), арома ванилин. Вкупно млечни компоненти: 33%, вкупно какао компоненти: 13%.

Нето: 50gr

Употребливо до: Означено на пакувањето

Земја на потекло: Германија

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: