KIM Џем кајсија 820gr

KIM Џем кајсија 820gr

KIM Џем кајсија 820gr

116 ден

Има

116 ден

KIM Џем кајсија 820gr

Достапност: Има SKU: 026097

Опис

KIM Џем кајсија 820gr

 

Состав: шеќер, овошна каша од кајсија, регулатор на киселост, лимонска киселина, средство за желирање пектин.

Произведено од 50gr  овошје на 100gr производ. Сува материја мин.67%.

Просечни нутритивни вредности во 100 gr производ:

 

  •  Енергија  1147 КЈ;
  • Масти 0 gr ;
  • Јаглехидрати 67 gr( од кои шеќери  60 gr);
  • Растителни влакна 1 gr;
  • Протеини 0.10  gr;
  • Сол 0 gr;

 

Да се чува на собна температура.

По отварањето да се чува во фрижидер и да се употреби во рок од 30 дена.

 

 

Нето: 820 gr

 

Земја на потекло: Македонија

 

Баркод: 5319990289537

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: