KIM Џем јагода 820gr

KIM Џем јагода 820gr

KIM Џем јагода 820gr

124 ден

Има

124 ден

Ким dzem od jagoda 820 gr

Достапност: Има SKU: 026100

Опис

KIM Џем јагода 820gr

 

Џемот од јагоди е убедливо најпродаваниот џем на КИМ, но и генерално најпродаван џем од сите џемови во Македонија. Неговиот незаменлив вкус на јагода, го прави совршена ужина за појадок или за вечера. Произведен е од 50 грама овошје на 100 грама производ.

Состав: Шеќер, овошна каша од јагода,регулатор на киселост – лимонска киселина, средство за желирање-пектин. Произведено од 50 грама овошје на 100 грама производ. Суви материи мин. 67 %.

 

 

Просечни нутритивни вредности во 100 gr производ:

 

  •  Енергија  1147 КЈ;
  • Масти 0 gr ;
  • Јаглехидрати 67 gr( од кои шеќери  60 gr);
  • Растителни влакна 1 gr;
  • Протеини 0.10  gr;
  • Сол 0 gr;

 

Да се чува на собна температура.

По отварањето да се чува во фрижидер и да се употреби во рок од 30 дена.

 

 

Нето: 820 gr

 

Земја на потекло: Македонија

 

Баркод: 5319990289162

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: