KIM Џем јагода 820gr

KIM Џем јагода 820gr

KIM Џем јагода 820gr

112 ден

Има

112 ден

Достапност: Има SKU: 026100

Опис

KIM Џем јагода 820gr

Опис: Џемот од јагоди е убедливо најпродаваниот џем на КИМ, но и генерално најпродаван џем од сите џемови во Македонија. Неговиот незаменлив вкус на јагода, го прави совршена ужина за појадок или за вечера. Произведен е од 50 грама овошје на 100 грама производ. По отварањето да се чува во фрижидер и да се употреби во рок од 30 дена.
Состав: Означено на пакувањето.
Нето: 820gr
Употребливо до: Означено на пакувањето.

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: