KIKKA BOO Седиште HOOD – црна

KIKKA BOO Седиште HOOD – црна

KIKKA BOO Седиште HOOD - црна

KIKKA BOO Седиште HOOD – црна

5,890 ден

Има

5,890 ден

Достапност: Има SKU: 5532094

Опис

Hood е универзално седиште за во автомобил, кое на бебето/детето, ќе му го направи забавно возењето.

• Наменето за деца од самото раѓање до 25 кg

• Безбедносен систем со 5 точки на поврзување.

• Безбедносен појас кој се регулира по висина.

• Меки подлоги кои осигуруваат удобно патување.

• Обезбедува максимална странична заштита од удар.

• Наслонот за грбчето може да биде прилагоден на 3 различни позиции.

• Димензија: 45 х 50 х 76 см.

• Тежина: 7.2 kg.

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: