KANDI Чоколадо млечно 250gr

KANDI Чоколадо млечно 250gr

KANDI Чоколадо млечно 250gr

117 ден

Има

117 ден

Канди Cokolado mlecno 250gr

Достапност: Има SKU: 040295

Опис

KANDI Чоколадо млечно 250gr

 

Врвна млечна чоколада.

 

Состав: Шеќер, полномасно млеко во прав, какао путер, какао маса, растителна маст (палма,шеа), емулгатор: соја лецитин, арома.

Млечното чоколадо содржи траги од какао 26,2% миниумум.

Може да содржи лешник, бадем, фстак, кикирики, јајце и глутен во трагови.

Содржи растителни масти и путер од какао.

 

Да се чува на суво и ладно место.

 

Нето:250gr

 

Земја на потекло: Хрватска. Земја на потекло на какао масата: ЕУ и надвор од ЕУ.

 

Баркод: 3858881047730

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: