KANDI Екстра Чоколадо 30gr

KANDI Екстра Чоколадо 30gr

10 ден

Има

10 ден

Канди Ekstra Cokolado 30 gr

Достапност: Има SKU: 011697

Опис

KANDI Екстра Чоколадо 30gr

 

Пенест производ прелиен со млечно чоколадо 25%.

 

Состав: Шеќер, гликозен сируп,декстроза, какао маса,сурутка во прав, полномасно млеко во прав, какао путер, растителна маст( палма), какао во прав со намалена масленост, растителна маст ( палма , шеа), белковина од јајца во прав, сол, желатин,емулгатор: лецитин ( маслодајна репка), арома.

Млечното чоколадо содржи какао делови минимум 35,5 % . Млечното чоколадо содржи растителни масти со какао путер.

Може да содржи лешници , бадеми, фстаци, кикирики, соја и глутен во трагови.

 

Да се чува на суво и ладно место.

 

Нето: 30 gr

 

Земја на потекло: Хрватска

 

Баркод: 3858881047259

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: