JUHOR Паштета јетрена 150gr

JUHOR Паштета јетрена 150gr

JUHOR Паштета јетрена 150gr

JUHOR Паштета јетрена 150gr

32 ден

Има

32 ден

Достапност: Има SKU: 037454

Опис

JUHOR Паштета јетрена 150gr

 

Паштета од џигер ( Фино иситнета, Кувана кобасица во конзерва.Стерелизирана конзерва.

 

Состојки: Mасно ткиво, бујон, свинско месо, 20%, џигер 15%, Белковински производи од соја, сврзувачко ткиво, кујнска сол, зачини, шеќер, антиоксиданс (Е300), боја (Е120), конерванс (Е250). Содржина  вкупно протеини 9%.

Алерген инфо: Содржи производи од соја. Можно е присуство на траги од млечни производи.

 

Нутритивни вредности:

  • Енергетска вредност: 1132 Kj
  • Масти: 26 g
  • Јаглехидрати: 1 g
  • Протеини: 9,5 g
  • Сол: 1,2  g

 

Нето: 150 g

 

Земја на потекло: Србија

 

Баркод: 8600084051015

 

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: