JOKA Јогурт 0.5l

JOKA Јогурт 0.5l

30 ден

Out of stock

30 ден

JOKA Јогурт 0.5l

Достапност: Нема на залиха SKU: 020754

Опис

JOKA Јогурт 0.5l

Опис: JOKA Јогурт .

Јока јогуртите се здрави за целата фамилија. Содржат корисни состојки неопходни за правилен раст и развој. Тоа се балансирани протеини, млечни масти, јаглехидрати, витамини, минерали и природни пробиотици кои во Јо Плус ги има уште повеќе.Високиот процент на суви материи и оптимална количина на маснотии на овој производ му даваат препорачливи нутриционистички вредности. Соодносот на белковините и маснотиите, содржината на микроелементите и витамините го прават идеална храна за децата, спортистите и за сите кои имаат зголемени физички напори.Избалансираниот киселкаст вкус и густината го прават вистинска и препорачлива напивка за појадоци, меѓу оброци но и за моменти на голема исцрпеност и замор.Овој јогурт како да е направен за вистинските сладокусци, кој освен што е извор на сите неопходни витамини и минерали во исхраната на човекот има и препознатлив традиционално – освежителен вкус.

Состав: Означено на пакувањето.

Нето: 0.5l

Употребливо до: Означено на пакувањето.

Земја на потекло: Македонија.

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: