JANA Леден чај шумско овошје 1.5l

JANA Леден чај шумско овошје 1.5l

JANA Леден чај шумско овошје 1.5l

JANA Леден чај шумско овошје 1.5l

62 ден

Out of stock

62 ден

JANA Леден чај шумско овошје 1.5l

Достапност: Нема на залиха SKU: 024348

Опис

JANA Леден чај шумско овошје 1.5l

Опис: Чаден чај од шумско овошје и брусница. Чај збогатен со најомилените бобинки – брусницата, во која посебно уживаат најмладите.

Нето: 1.5l

Состав: Вода, шеќер, фруктоза, киселина: лимонска киселина, екстракт од црн чај (0,12%), регулатор на киселост: натриум цитрати, сок од лимон (0,1%) од концентрат, природни ароми, антиоксиданс: аскорбинска киселина, екстракт од лимонска трева (0,01%), засладувач: стевиол гликозиди.

Упoтребливо до: Означено на пакувањето.

Земја на потекло: Хрватска.

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: