JAMIESON ZINC 10 mg x100 tbl

JAMIESON ZINC 10 mg x100 tbl

JAM ZINC 10 mg x100 tbl 150120

JAMIESON ZINC 10 mg x100 tbl

320 ден

Има

320 ден

Достапност: Има SKU: 150120

Опис

JAMIESON ZINC 10 mg x100 tbl

Цинкот помага во одржување и правилно функционирање на имуниот систем, во зачувување на видот, како и за здрави коски, коса, нокти и кожа.

Состав на 1 таблета:

Елементарен цинк (глуконат)……………………………………………………………..10 mg

Начин на употреба – возрасни:

Земете 1 таблета дневно со оброк.

Земја на потекло: Означено на пакувањето.

1 коментар/и за JAMIESON ZINC 10 mg x100 tbl

  1. Анонимен

    Бе


Внесете коментар и оценка

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: