JAMIESON VITAMIN E 400 IE x100+20

JAMIESON VITAMIN E 400 IE x100+20

Jamieson E 400 IE x100+20

JAMIESON VITAMIN E 400 IE x100+20

995 ден

Има

995 ден

Достапност: Има SKU: 150142

Опис

JAMIESON VITAMIN E 400 IE x100+20

 

 

JAMIESON VITAMIN E 400 IU е производ кои содржи Д-алфа токоферол – биолошки најприфатливата форма на витамин Е.

Витаминот Е придонесува за заштита на клетките од оксидативен стрес.

Формулацијата е создадена исклучиво од природни извори и е фармацевтски тестирана. Производот се произведува со 360 контролни точки и тестови за да се обезбеди негова целосна следливост, безбедност и чистота.

 

 

Состав (1 мека капсула содржи):

Природен Витамин Е (д-алфа токоферол ацетат) ………..…………268 mg/ 400 IU

Останати компоненти: масло од соја, желатин, глицерин.

 

Начин на употреба – возрасни:

Земете 1 мека капсула во тек на едно деноноќие со оброк.

 

Да се чува на температура од 15°C-25 °C, надвор од дофат на деца.

 

Нето: 1/120

 

 

Земја на потекло: Канада

 

 

Баркод: 06464202037

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: