JAMIESON VITAMIN E 100 IE x100

JAMIESON VITAMIN E 100 IE x100

Јamieson E 67 mg

JAMIESON VITAMIN E 100 IE x100

480 ден

Има

480 ден

Достапност: Има SKU: 150130

Опис

JAMIESON VITAMIN E 100 IE x100

 

 

JAMIESON VITAMIN E е производ кои содржи Д-алфа токоферол излиран од соја. Оваа форма на витамин Е е со докажана биолошка активност.
Витаминот Е придонесува за заштита на клетките од оксидативен стрес.
Формулацијата е создадена исклучиво од природни извори и е фармацевтски тестирана. Производот се произведува со 360 контролни точки и тестови за да се обезбеди негова целосна следливост, безбедност и чистота.

 

Состав ( Една мека капсула содржи): природен витамин Е 67 mg,
Останати компоненти: масло од соја, желатин, глицерин.

 

Дозирање и начин на употреба: возрасни и деца над 12 години , по една капсула дневно заедно со оброк.

 

Нето:1/100

 

Земја на потекло: Германија

 

 

Баркод: 06464202028

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: