JAMIESON VITAMIN B6+B12+folna k-na x90+20 tbl

JAMIESON VITAMIN B6+B12+folna k-na x90+20 tbl

Jamieson b6+b12+folna kiselina x90+20

JAMIESON VITAMIN B6+B12+folna k-na x90+20 tbl

350 ден

Out of stock

350 ден

Достапност: Нема на залиха SKU: 150140

Опис

JAMIESON VITAMIN B6+B12+folna k-na x90+20 tbl

JAMIESON VITAMIN B6, B12 + FOLIC ACID е производ кој:

Придонесува за нормален енергетски метаболизам
Придонесува за нормална функција на нервниот систем и нормална психолошка функција
Игра улога во процесот на метаболизам на хомоцистеин
Придонесува за нормална функција на имунолошкиот систем
Придонесува за намалување на заморот и исцрпеноста
Формулацијата е создадена исклучиво од природни извори и е фармацевтски тестирана. Производот се произведува со 360 контролни точки и тестови за да се обезбеди негова целосна следливост, безбедност и чистота.
JAMIESON VITAMIN B6, B12 + FOLIC ACID :

Состав:

1 таблета содржи:

Витамин Б6 (пиридоксин хидрохлорид) ………………………………………..75 mg

Витамин Б12 (цијанокобаламин)………………………………………………………150 mcg

Фолат (фолна киселина)…………………………………………………………………….800 mcg

Останати компоненти: Целулоза, модифицирана целулозна гума, растителна стеаринска киселина, растителен магнезиум стеарат, силика, дикалциум фосфат.

НЕ СОДРЖИ: шеќер, скроб, глутен, лактоза, вештачки бои или ароми.

Начин на употреба : 1 таблета во тек на едно деноноќие.

2 коментар за JAMIESON VITAMIN B6+B12+folna k-na x90+20 tbl

  1. Vesna

    Gi piev i predobri se a i c-vitaminite isto taka

  2. 5 out of 5

    Vesna

    Zadovolna


Внесете коментар и оценка

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: