JAMIESON VITAMIN B1 100mg x100 tbl

JAMIESON VITAMIN B1 100mg x100 tbl

Jamieson b1 100mg x100 tableti

JAMIESON VITAMIN B1 100mg x100 tbl

400 ден

Има

400 ден

Достапност: Има SKU: 150139

Опис

JAMIESON VITAMIN B1 100mg x100 tbl

 

 

 

JAMIESON VITAMIN B1 100 mg е производ кој помага во процесот на метаболизирање на аминокиселини и јаглехидрати и во одржување на здрав нервен систем.
Допринесува за одржување на нормална психолошка функција и нормална функција на кардиоваскуларниот систем.
Формулацијата е создадена исклучиво од природни извори и е фармацевтски тестирана.
Производот се произведува со 360 контролни точки и тестови за да се обезбеди негова целосна следливост, безбедност и чистота.

 

Состав (во 1 таблета):
Витамин Б1 (тиамин мононитрат) 100 mg
Останати компоненти: целулоза, дикалциум фосфат, растителна стеаринска киселина, модифицирана целулозна гума, растителен магнезиум стеарат, силика.
Не содржи сол (NaCl), шеќер, скроб, глутен, лактоза, вештачки бои, ароми или конзерванси.

 

Дозирање – возрасни: земете 1 таблета на ден со оброк.

Да се чува на температура од 15°C-25 °C, надвор од дофат на деца.

 

 

Нето: 1/100

 

 

Земја на потекло: Канада

 

 

Баркод: 06464202020

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: