JAMIESON VITAMIN AD (10 000IE+800IE)x100 softgels

JAMIESON VITAMIN AD (10 000IE+800IE)x100 softgels

JAMIESON VITAMIN AD (10 000IE+800IE)x100 softgels

320 ден

Out of stock

320 ден

Достапност: Нема на залиха SKU: 150134

Опис

JAMIESON VITAMIN AD (10 000IE+800IE)x100 softgels

JAMIESON VITAMIN A + D PREMIUM е производ кој:

Помага во одржување на функцијата на имунолошкиот систем
Помага во одржување на здрава кожа
Помага во развој и одржување на здрав вид (и спречување на ноќно слепило)
Помага во развој и одржување на коските и забите
Помага во апсорпција на калциум и фосфор
Формулацијата е создадена исклучиво од природни извори и е фармацевтски тестирана. Производот се произведува со 360 контролни точки и тестови за да се обезбеди негова целосна следливост, безбедност и чистота.

Состав: 1 мека капсула содржи:

Витамин А (палмитат) ………………………………..3 000 mcg/ 10 000 IU

Витамин Д (холекалциферол)………………………..20 mcg/ 800 IU

Начин на употреба : 1 мека капсула во тек на едно деноноќие со оброк

Земја на потекло: Означено на пакувањето.

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: