JAMIESON SIBERIAN GINSENG x100 tbl

JAMIESON SIBERIAN GINSENG x100 tbl

Јamieson siberian ginseng

JAMIESON SIBERIAN GINSENG x100 tbl

479 ден

Има

479 ден

Достапност: Има SKU: 150121

Опис

JAMIESON SIBERIAN GINSENG x100 tbl

 

JAMIESON СИБИРСКИ ЖЕН ШЕН помага во подобрување на менталните и физичките перформанси по периоди на ментален и/или физички напор, стрес,
емотивни растројства, промени во средината.

 

Состав (во 1 таблета):
Екстракт од сибирски жен шен (10:1) 65 mg ,(Eleutherococcus senticosus, корен) еквивалентен на 650 mg сурова билка.

Остабнати компоненти: дикалциум фосфат, целулоза, модифуцирана целулозна гума, стеаринска киселина од растително потекло, магнезиум стеарат од растително потекло, хидроксипропил целулоза, целулоза растворлива во вода, силика.

Не содржи шеќер, скроб,глутен,лактоза, вештачки бои, засладувачи или конзерванси.

 

 

Дозирање:  Земете 1-2 обложени таблети 2 пати дневно.Консултирајте се со вашиот доктор при употреба подолго од 1 месец.

Производот е додаток во исхраната. Додатоците во исхраната не се користат како замена за балансирана и разновидна исхрана. Да не се надминува пепорачаната дневна доза.

 

Да се чува на температура од 15°C- 25°C,  на место надвор од дофат на деца.

 

 

Нето:1/100

 

 

Земја на потекло: Канада

 

 

Баркод: 06464202130

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: