JAMIESON SALMON OMEGA 3 Fish oil 150+50 softgels

JAMIESON SALMON OMEGA 3 Fish oil 150+50 softgels

jamieson omega-3 150+50

JAMIESON SALMON OMEGA 3 Fish oil 150+50 softgels

1,110 ден

Има

1,110 ден

Достапност: Има SKU: 150133

Опис

JAMIESON SALMON OMEGA 3 Fish oil 150+50 softgels

 

 

 

Jameison Лосос и Рибино масло Омега-3 комплекс помага во подобрување на здравјето на срцето и мозокот. Додаток во исхрана

 

Состав (1 мека капсула содржи):

Молекуларно дестилиран комплекс на лосос и рибино масло………………1 000 mg

(Лосос, сардина, аншоа и / или скуша) кој обезбедува 300 mg омега-3 масни киселини во форма на природни биоактивни триглицериди, вклучувајќи :

Еикосапентаеноична киселина (EПA)…………………….180 mg

Докосахексаеноична киселина (ДХА)…………………….120 mg

Останати компоненти:  желатин, глицерин.

 

Не содржи:  шеќер, скроб, глутен, лактоза, вештачки бои, ароми и конзерванси.

 

Производот е фармацевтски тестиран и ослободен од тешки метали, PCB, диоксини, жива и олово.

 

Начин на употреба – возрасни: Земете 1 до 3 меки капсули дневно со оброк за одржување на добро здравје. Оваа мешавина на масло од лосос и рибино масло обезбедува Омега-3 есенцијални масни киселини кои овозможуваат поддршка на кардиоваскуларното и когнитивното здравје.

Производот е доадаток во исхрана . Додатоците во исхрана не се користат како замена за балансирана и разновидна исхрана.Да не се надминува препорачаната дневна доза.

 

Да се чува на температура од 15°C-25 °C, надвор од дофат на деца.

 

 

Нето: 1\ 200

 

 

Земја на потекло: Канада

 

 

Баркод: 06464206705

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: