JAMIESON RESVERATROL x30 cps

JAMIESON RESVERATROL x30 cps

JAM Resveratrol x 30 cps

JAMIESON RESVERATROL x30 cps

1,200 ден

Има

1,200 ден

Достапност: Има SKU: 150146

Опис

JAMIESON RESVERATROL x30 cps

 

 

JAMIESON RESVERATROL RED WINE EXTRACT WITH GRAPE SEED се состои од Resveravine -природен инградиент од винова лоза на француско грозје од кое се произведува црвено вино. Содржи ресвератрол богат со антиоксиданси.
Оваа формулација придонесува за кардиоваскуларни здравствени ефекти слични на оние што ги предизвикува црвеното вино. Производот претставува уникатна формулација која ги елиминира оксидативните ефекти на слободните радикали,со што се спречува стареењето на организмот.
Формулацијата е создадена исклучиво од природни извори и е фармацевтски тестирана.
Производот се произведува со 360 контролни точки и тестови за да се обезбеди негова целосна следливост, безбедност и чистота.

 

Состав(1 капсула содржи):
Екстракт од винова лоза Resveravine  (Vitis vinifera, лоза)50 mg,кој обезбедува транс-ресвератрол 3 mg,
Leucoselect Phytosome семки од грозје со олигомерни проантоцианидини – фосфатидилхолински комплекс ,(Vitis vinifera, семе, Glycine max, семе) стандардизирани до 8,25 mg Олигомерни проантоцијанидини.
Останати компоненти: Целулоза, желатин, дикалциум фосфат, природна пурпурна кармин боја, растителен магнезиум стеарат, калциум силикат, силика.
Содржи состојки од соја.

 

Дозирање:  По 1 капсула, до 3 пати на ден. За користење за овој производ подолго од 3 месеци , консултирајте се со вашиот доктор.

 

 

Нето:1/60

 

Земја на потекло: Канада

 

 

Баркод: 06464202611

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: