JAMIESON ORIGANO OIL extra strenght 25ml

JAMIESON ORIGANO OIL extra strenght 25ml

Jamieson extra strength oregano oil

JAMIESON ORIGANO OIL extra strenght 25ml

950 ден

Има

950 ден

Достапност: Има SKU: 150143

Опис

JAMIESON ORIGANO OIL extra strenght 25ml

 

Додаток во исхрана.Антиоксиданс кој помага во одржување на добро здравје.

 

Состав (1 доза): масло од ориганo 27,5 mg,(Origanum vulgare, лист) кој обезбедува 80% карваклол,витамин E 1 mg AT / 1,5 IU,(d-алфа-токоферил ацетат)
Останати компоненти: Екстра девствено маслиново масло.

 

 

Дозирање:  Возрасни – земете 5 капки дневно (0,15 мл). Добро протресете пред употреба. Употребувајте го го производот неколку часа пред или после земање на додатоци кои содржат железо, цинк, калциум или бакар.

Производот е додаток на исхрана. Додатоците во исхраната не се користат како замена за балансирана и разновидна храна. Да не се надминува препорачаната дневна доза.

 

Да не се употребува производотдоколку сте бремени или доите , или ако имате пречуваствителност или алергиска реакција на растенија од фам.  Lamiaceae, како што се : босилек, исоп, лаванда, перила, нане,  рузмарин, мудрец и мајчина душица.

Да се чува на температура од 15°C – 25°C , надвор од дофат на деца.

 

Нето:25ml

 

Земја на потекло: Канада

 

Баркод: 06464207826

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: