JAMIESON OMEGA 3 complete x 80 tbl

JAMIESON OMEGA 3 complete x 80 tbl

JAM OMEGA 3 complete x 80 tbl 150151

JAMIESON OMEGA 3 complete x 80 tbl

697 ден

Има

697 ден

Достапност: Има SKU: 150151

Опис

JAMIESON OMEGA 3 complete x 80 tbl

 

 

JAMIESON Екстра силна ОМЕГА-3 complete 600 mg е пречистена мешавина од премиум омега-3 рибини масла
кои обезбедуваат високи концентрации на EPA и DHA во високо-апсорбирачката триглицеридна форма.
Ефикасно го поддржува кардиоваскуларното и когнитивното здравје. Помага во намалување на холестеролот и го подобрува здравјето на срцето.

 

Состав (1 таблета содржи): Молекуларно дестилирано рибино масло 1000 mg,(aншоа; може да содржи и сардина и скуша), обезбедувајќи 600 mg на Омега-3-масни киселини во природната, биоактивна триглицеридна (TG) форма: Еикосапентоична киселина TG (EPA) 400 mg, докосахексаеноична киселина TG (DHA) 200 mg.

 

 

Дозирање:  Возрасни , земете по 1 теблета на ден за подобрување на кардиоваскуларниот систем и когнитивното здравје. Земете по 3 таблети на ден за намалкување на холестеролот.

Да се чува на температура од 15°C-25 °C, надвор од дофат на деца.

 

 

Нето: 1/80

 

Земја на потекло:  Канада

 

 

Баркод: 06464202546

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: