JAMIESON OMEGA 3-6-9 NFA x 180

JAMIESON OMEGA 3-6-9 NFA x 180

Јamieson omega 3-6-9 1200mg

JAMIESON OMEGA 3-6-9 NFA x 180

1,450 ден

Има

1,450 ден

Достапност: Има SKU: 150131

Опис

JAMIESON OMEGA 3-6-9 NFA x 180

 

 

 

JAMIESON OMEGA 3-6-9 1200 mg е нова формулација без мирис на риба и не предизвикува подригнување. Овој комплетен извор на омега 3, 6 и 9 масни киселини обезбедува природна антивоспалителна поддршка на здравјето на срцето, правилно функционирање на мозокот и помага во намалување на холестеролот. Оваа нова формулација од Jamieson е направена од PREMIUM рибино масло прочистено од токсини и нечистотии и збогатено со природен екстракт од лимон кој го спречува непријатниот мирис на риба.
JAMIESON OMEGA 3-6-9 1200 mg:
– Придонесува за нормална функција на кардиоваскуларниот систем преку:
-Обезбедување на најоптимална и целосна регулација на холестеролот и триглицеридите
-Намалување на високиот крвен притисок.
– Спречување на акумулација на крвни тромбоцити на ѕидовите на артериите со што го намалува и ризикот од инфаркт.
– Одржува здраво и правилно функционирање на мозочните клетки.
– Придонесува за правилно функционирање на имунолошкиот систем.
Формулацијата е создадена исклучиво од природни извори и е фармацевтски тестирана. Производот се произведува со 360 контролни точки и тестови за да се обезбеди негова целосна следливост, безбедност и чистота.

Состав (1 мека капсула содржи): Не-ГМО масло од ленено семе (Linum usitatissimum, семе)456 mg,масло од пореч (Borago officinalis, семе)292 mg,
молекуларно дестилиранo рибино масло (сардина, аншоа)456 mg кое обезбедува:
Омега-3 масни киселини (ленено семе, рибино масло)300 mg,алфа линолеинска киселина (ALA)192 mg,еикосапентаеноична киселина (EПA)65 mg,докосахексаеноична киселина (ДХА)43 mg, омега-6 масни киселини (ленено семе, масло од пореч)210 mg, линолеинска киселина (LA)132 mg, гама линолеинска киселина (GLA)78 mg, омега-9 масни киселини (масло од пореч)150 mg, олеинска киселина (OA)150 mg.
Останати компоненти: желатин, глицерин, природна арома на лимон, витамин Е.

 

 

Дозирање – возрасни: Земете 1-3 таблети дневно.

Да се чува на температура од 15°C-25 °C, надвор од дофат на деца.

 

Нето: 1/80

 

 

Земја на потекло: Канада

 

 

Баркод: 06464207921

 

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: