JAMIESON MELATONIN sleep spray 58 ml

JAMIESON MELATONIN sleep spray 58 ml

JAMIESON MELATONIN sleep spray 58 ml

JAMIESON MELATONIN sleep spray 58 ml

768 ден

Има

768 ден

Достапност: Има SKU: 150125

Опис

JAMIESON MELATONIN sleep spray 58 ml

 

 

Помага во подобрување на квалитетот на спиењето, намалување на телесната дисхрамонија предизвикана од долги летови со авион.

Овој спреј со природен вкус на ментол е совршен избор за пациенти кои имаат потешкотии со голтање на капсули или таблети.

 

Состав ( 1 прскање содржи):  мелатонин 1 mg .

Останати компоненти: прочистена вода, глицерин, концентриран сок од јаболко, арома на ментол, калиум сорбат, стевиа.

 

Употреба и дозирање: Пред употреба добро да се протресе. Прснете во устата 1-10 пати дневно пред спиење. Не возете или управувајте со машини 5 часа по земањето на производот. Консултирате се со вашиот доктор за употреба на производот подолго од 1 месец.

 

 

Нето: 58 ml

 

 

Земја на потекло:  Канада

 

 

Баркод: 064642078612

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: