JAMIESON MELATONIN Ленти 3mg x30

JAMIESON MELATONIN Ленти 3mg x30

JAM Melatonin 3mg lenti 3x30

JAMIESON MELATONIN Ленти 3mg x30

590 ден

Out of stock

590 ден

Достапност: Нема на залиха SKU: 150129

Опис

JAMIESON MELATONIN Ленти 3mg x30

 

 

JAMIESON™ МЕЛАТОНИН е производ формулиран за да помогне во обновувањето на оптималниот режим на спиење и надминување на телесната дисхармонија
предизвикана од долги летови со авион.
Брзото растворање на формулацијата овозможува Вашето тело лесно да ги апсорбира активните состојки што овозможува брзо дејство и максимална ефикасност.

 

Состав (1 лента содржи) : Мелатонин 3 mg.

Oстанати компоненти: натриум алгинат, средно ланчани триглицериди, пченкарен скроб, модифицирана целулоза гума, соја лецитин, глицерин, сорбитол, пропилен гликол алгинат, природни ароми ( какао, ментол), полисорбат 80, натриум цитрат, сукралоза, природни бои( карамела, цвекло црвена).

 

 

Дозирање:  Се зимаат 1-3 на јазикот пред спиење. Не возете или управувајте со машини 5 часа по земање на производот. Консултирајте сесо вашиот доктор или фармацевт за употреба на производот подолго од 1 месец. При телесна дисхармонија предизвикана од долги летови со авион: се препорачува повремена краткотрајна употреба- земете 1 лента дневно пред спиење, ноќно време, за време на патување, при крајна дестинација, се до навикнување на новите дневни рутини.

 

Да се чува на суво место, на температура од 15°C – 25 °C , на место надвор од дофат на деца.

Нето: 1/30 ( пакување со 2 касети по 15 ленти)

 

 

Земја на потекло: Канада

 

 

Баркод: 064642048752

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: