JAMIESON MEGA Calcium 650 mg+ витамин D3 400 IU x120 tbl

JAMIESON MEGA Calcium 650 mg+ витамин D3 400 IU x120 tbl

Jamieson mega cal calcium+D3 650mg

JAMIESON MEGA Calcium 650 mg+ витамин D3 400 IU x120 tbl

497 ден

Има

497 ден

Достапност: Има SKU: 150153

Опис

JAMIESON MEGA Calcium 650 mg+ витамин D3 400 IU x120 tbl

Опис: Калциумот е потребен за одржување на здрави коски и заби.
Витаминот Д придонесува за нормална апсорпција / употреба на калциум и фосфор, за нормално ниво на калциум во крвта,
за зачувување на здрави коски и заби, за функционирање на мускулите и функционирање на имунолошкиот систем.
Производот содржи комбинација од природни извори на калциум (Mega Cal ™) и Quali-D витамин Д3.
Мега Кал е високо абсорбентен калциумски комплекс на карбонати, цитрати, малати, фумарати и сукцинати.
Quali-D е природен био-витамин Д3 изолиран од најдобрите извори на ланолин во светот.
Состав (1 таблета содржи):
Елементарен калциум 650 mg,(карбонат, цитрат, фумарат, малат, сукцинат)Витамин Д3 (холекалциферол)10 mcg/ 400 IU
Нето: 120/1.
Употребливо до: Означено на пакувањето.

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: