JAMIESON LUTEIN -Z 10 mg x30 cps

JAMIESON LUTEIN -Z 10 mg x30 cps

Jamieson luten-z 10mg

JAMIESON LUTEIN -Z 10 mg x30 cps

590 ден

Има

590 ден

Достапност: Има SKU: 150145

Опис

JAMIESON LUTEIN -Z 10 mg x30 cps

 

 

Додаток во исхрана. Помага во одржување на здрав вид.
Состав (1 мека капсула содржи): Лутеин (Tagetes erecta, цвет)10 mg, zеаксантин (Tagetes erecta, цвет)500 mcg,
семки од грозје (30: 1) екстракт 25 mg,(Vitis vinifera, семе) еквивалентен на 750 mg сирова билка, стандардизирана до 80% проантоцијанидини,гинко билоба (50: 1) екстракт 40 mg
(Ginkgo biloba, лист) еквивалентен на 2 000 mg сирова билка,боровинка (4: 1) екстракт 25 mg,(Vaccinium myrtillus, овошје) еквивалентен на 100 mg сирова билка,
зелен чај (Camellia sinensis, лист)3 mg стандардизиран до 50% полифеноли, 30% вкупни катехини, 15% EGCG и 8% кофеин.
Останати компоненти: Целулоза, дикалциум фосфат, растителен магнезиум стеарат, силика, целулоза растворлива во вода.

Не содржи : Сол, глутен, лактоза, вештачки бои, или ароми.

 

 

Дозирање : Земете 1 капсула дневно со оброк кој содржи масла или масти. Консултирајте се со вашиот доктор или фармацевт за употреба подолго од 3 месеци.

 

Да се чува на температура од 15°C-25°C , надвор од дофат на деца.

 

 

Внимание : Консултирајте се со вашиот доктор или фармацевт пред употреба доколку сте бремени или доите, имате железо дефицитарност , зимате лекови за дијабетис , висок крвен притисок или нарушување на црниот дроб.

Прекинете со употреба на овој производ доколку ви се појават симптоми на проблем со црниот дроб, како што се пожолтување на кожата / очите ( жолтица), болки во стомакот, темна урина, потење , гадење, необичен замор и / или губење на апетитот. Не го користете овиј производ доколку употребувате лекови кои влијаат врз коагулација на крвта.

 

 

Нето: 1/30

 

 

Земја на потекло: Канада

 

 

Баркод:  06464204883

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: