JAMIESON HEALTHY SLEEP x16 tbl

JAMIESON HEALTHY SLEEP x16 tbl

JAM HEALTHY SLEEP x16 tbl 150127

JAMIESON HEALTHY SLEEP x16 tbl

709 ден

Има

709 ден

Достапност: Има SKU: 150127

Опис

JAMIESON HEALTHY SLEEP x16 tbl

 

 

JAMIESON ЗДРАВ СОН е природна помош за спиење што не создава зависност, помага да се намали времето потребно за заспивање, го зголемува вкупното време на спиење и го подобрува квалитетот на спиењето. За време од две седмици, треба да се воспостави нормален циркадијален ритам на здрав сон.

 

 

Состав:

1 обложена таблета содржи:

Мелатонин…………………………………………………………………………………………………….5 mg

Екстракт од Скутеларија ………………………………………………………………62.5 mg

Екстракт од Родиола …………………………………………………….……….100 mg

Екстракт од Камилица …………………………………………………..………….5 mg

L-теанин……………………………………………………………………………………………………..100 mg

 

 

Начин на употреба – возрасни:

Започнете со 1 обложена таблета 30-60 минути пред спиење. Доколку е потребно, зголемете до најмногу 2 обложени таблети 30-60 минути пред спиење.

 

Да се чува на температура од 15°C – 25°C , на места надвор од дофат на деца.

Нето: 1/16

 

 

Земја на потекло: Канада

 

 

Баркод: 06464207798

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: