JAMIESON GINKO BILOBA 60+30 80mg

JAMIESON GINKO BILOBA 60+30 80mg

Јamieson Ginkgo Biloba 4000mg

JAMIESON GINKO BILOBA 60+30 80mg

690 ден

Има

690 ден

Достапност: Има SKU: 150144

Опис

JAMIESON GINKO BILOBA 60+30 80mg

 

 

JAMIESON GINKO BILOBA е обезбеден со клинички испитувања во лабораториите Jamieson
и обезбедува висока содржина на гинко добиенa од најчистите делови на Јапонија со оптимална содржина на флавонски гликозиди (24%) и терпенски лактони (6%).
JAMIESON GINKO BILOBA помага во подобрување на меморијата.
Препаратот е погоден за вегетаријанци.
Формулацијата е создадена исклучиво од природни извори и е фармацевтски тестирана.
Производот се произведува со 360 контролни точки и тестови за да се обезбеди негова целосна следливост, безбедност и чистота.

 

Состав (1 мека капсула содржи): Гинко билоба (50:1) екстракт 80 mg, (Ginkgo biloba, лист) еквивалентен на 4 000 mg сирова билка, стандардизиран до 24% флавонски гликозиди и 6% терпенски лактони.
Останати компоненти: Целулоза, дикалциум фосфат, соја полисахариди, растителна стеаринска киселина, растителен магнезиум стеарат.

 

Дозирање:  1 мека капсула во тек на едно деноноќие.

Да се чува на суво место , надвор од дофат на деца, на температура од 15°C- 25 °C.

 

Нето: 1/200

 

Земја на потекло: Канада

 

 

Баркод: 06464202558

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: