JAMIESON FOLIC ACID 400 mcg x 200 tbl

JAMIESON FOLIC ACID 400 mcg x 200 tbl

jamieson folic acid 400mcg

JAMIESON FOLIC ACID 400 mcg x 200 tbl

378 ден

Има

378 ден

Достапност: Има SKU: 150117

Опис

JAMIESON FOLIC ACID 400 mcg x 200 tbl

 

 

Фолната киселина е вид на витамин Б кој е потребен за нормален развој на фетусот.
Тој придонесува за развој на мајчиното ткиво во текот на бременоста, синтеза на амино киселини, формирање на крвта, хомоцистеинскиот метаболизам,
нормално психолошко функционирање, функционирање на имунолошкиот систем и намалување на заморот и исцрпеносса. Исто така игра улога во клетoчната делба.

 

Состав: Фолна киселина .

Останати компоненти: целулоза,дикалциум фосфат, модифицирана гума од целулоза, растителен магнезиум стеарат.

Да се чува на суво место, ннадвор од дофат на деца, на температура од 15°C – 25°C.

 

Дозирање:  1 таблета дневно

 

Нето: 1/200

 

Земја на потекло: Канада

 

 

Баркод: 06464202765

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: