JAMIESON DIGESTIVE enzimes x90 tbl

JAMIESON DIGESTIVE enzimes x90 tbl

Jamison digestive enzimes x90 tbl

JAMIESON DIGESTIVE enzimes x90 tbl

769 ден

Има

769 ден

Достапност: Има SKU: 150116

Опис

JAMIESON DIGESTIVE enzimes x90 tbl

 

 

Jamieson™ Digestive Enzymes, Дигестивни ензими, претставува дигестивна ензимска формулација која помага во подобрување на метаболизмот на протеините, мастите, јаглехидратите, скробот, млечните производи и влакната.

 

Состав: Aлфа-амилаза, бромелин, целулаза, лактаза, липаза, папаин.

 

Дозирање:  1 обложена таблета 3 пати дневно со оброк.

 

Да  се чува на суво место, надвор од дофат на деца, на температура од 15°C – 25 °C.

Нето: 1/90

 

Земја на потекло: Канада

 

Баркод: 06464202718

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: