JAMIESON CRANBERRY complex 500 mg x60 cps

JAMIESON CRANBERRY complex 500 mg x60 cps

Jamieson complexe de canneberge

JAMIESON CRANBERRY complex 500 mg x60 cps

702 ден

Има

702 ден

Достапност: Има SKU: 150122

Опис

JAMIESON CRANBERRY complex 500 mg x60 cps

 

 

 

JAMIESON максимално концентриран БРУСНИЦА комплексот има корисен ефект врз функциите на уринарниот тракт, помага за заштита од инфекции на уринарниот тракт, помага во намалување на симптомите на циститис, како што се печење и болка при мокрење,  има антиоксидантно дејство.

Додавањето на D-маноза придонесува за поефикасно одржување на здравствените функции на мочниот меур и уринарниот систем,
како и спречување на уропатогени бактерии да се атхерираат на урогениталните патишта.

 

Состав во 1 капсула: Брусница (25:1) екстракт 450 mg,( Vaccinium macrocarpon плод) еквивалентен на 11,25 g сирова билка,D-маноза 50 mg.

Останати компоненти: дикалциум фосфат, желатин, растителен магнезиум стеарат, силика, калциум силикат.

 

Дозирање – возрасни:  Земете 2 капсули дневно. Користете го производот минимум 1 месец за да ги видите корисните ефекти.

Да се чува на температура од 15°C-25 °C, надвор од дофат на деца.

 

 

Нето: 1/60

 

 

Земја на потекло: Канада

 

 

Баркод: 06464202163

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: