JAMIESON Coenzim Q-10 so Omega 3 x30

JAMIESON Coenzim Q-10 so Omega 3 x30

Jamison Coenzim q-10 so Omega 3 x30

JAMIESON Coenzim Q-10 so Omega 3 x30

997 ден

Има

997 ден

Достапност: Има SKU: 150124

Опис

JAMIESON Coenzim Q-10 so Omega 3 x30

 

 

JAMIESON КОЕНЗИМ Q10 СО ОМЕГА 3 помага во одржување на здраво срце, здрав кардиоваскуларен систем, и севкупно здравје на организмот.

 

Состав во 1 мека капсула:Коензим Q10 100 mg,Рибино масло (Аншоа, Сардина и Скуша) 850 mg кое обезбедува 450 mg Омега 3 масни киселини во форма на природни биоактивни тиглицериди:  eтикосапенраноична киселина (EPA) 300 mg, докосахексаноична киселина (DHA) 150mg.

Останати компоненти: желатин, жолт пчелин восок, глицерин, лецитин(соја), анато екстракт, титаниум диоксид.

Не содржи: шеќер, скроб, глутен, лактоза, вештачки засладувачи или конзерванси.

 

 

Дозирање:  Возрасни –   земете 1-3 меки капсули дневно. Консултирајте го вашиот доктотр или фармацевт при употреба подолго од 1 месец.

Производот е додаток во исхрана . додатоците во исхрана не се користат како замена за балансирана и разновидна исхрана. Да не се надминува препорачаната дневна доза.

 

 

Нето: 1/30

 

 

Земја на потекло:  Канада

 

 

Баркод: 06464205870

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: