JAMIESON Coenzim Q-10 120 mg 30+30

JAMIESON Coenzim Q-10 120 mg 30+30

JJAMIESON Coenzim Q-10 120 mg 30+30

JAMIESON Coenzim Q-10 120 mg 30+30

1,154 ден

Има

1,154 ден

Достапност: Има SKU: 150123

Опис

JAMIESON Coenzim Q-10 120 mg 30+30

 

 

JAMIESON КОЕНЗИМ Q10 120 mg е производ формулиран во форма на меки капсули кои не дозволуваат распаѓање на хранливите состојки. Оваа високо ефективна формула содржи 120 mg коензим Q10 во секоја капсула. Само 1 капсула дневно е доволно за потребите на телото. Како моќен антиоксидант, CoQ10 помага за намалување оштетувањето од слободни радикали, ги штити клетките од предвремено стареење, ја зајакнува кардиоваскуларната активност и помага во производството на енергија. Помага во одржување на здрави нивоа на CoQ10 кај пациенти подложени на терапија со статини.
JAMIESON КОЕНЗИМ Q10 120 mg го поддржува кардиоваскуларното здравје и превенира појава на мигрена.

 

Состав: 1 мека капсула содржи: Коензим Q10 120 mg.

Останати компоненти: Масло од соја, желатин, глицерин лецитин, црвен оксид на железо, жолт оксид на железо, титаниум диоксид.

 

 

Дозирање: Земете по 1 таблета на ден.

За мигренозна профилакса по 1 таблета 2 пати на ден. Употребувајте го минимум 3 месеци за да го осетите ефектот.

 

 

Да се чува на температура од 15°C – 25°C, на места далеку од дофат на деца.

 

Нето: 1/60

 

 

Земја на потекло: Канада

 

Баркод: 06464206447

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: